Буторфан, 10 мл

  • Бренд:
  • Статус на ринку України :
    Зареєстровано
  • Реєстраційне свідоцтво (Україна) :
    АВ-09659-01-23
  • Реєстрація в Україні дійсна до :
    21.12.2028
  • Лікарська форма випуску :
    Розчин для ін'єкцій
  • Штрих код :
    4820012505524
  • Діючі речовини :
    буторфанолу тартрат
  • Види тварин :
    коні, лошата, собаки, коти, хутрові звірі
  • Показати всі характеристики
Опис
Розчин безбарвний, прозорий.

Склад
1 мл містить:
буторфанолу тартрат — 10 мг

Фармакологічні властивості
Буторфанол — аналгетик групи синтетичих опіоїдів з агоністичним/антагоністичним ефектом, що є похідною фенантрену. Механізм дії полягає у стимулюванні κ-підвидів опіатних рецепторів і змішаному стимулюванні та інгібуванні μ-підвидів опіатних рецепторів. В результаті блокується міжнейронна передача больових імпульсів у різних відділах ЦНС, включаючи кору головного мозку. Буторфанол має виражений знеболювальний та седативний ефект, підвищує артеріальний тиск та тиск у легеневих артеріях, має протикашльову дію й може пригнічувати дихання. Незначно стимулює моторику ШКТ та гепатобіліарної зони.
Буторфанол частіше викликає залежність, ніж налбуфін, й рідше, чим морфін. Його застосовують за больових синдромів різного генезу, зокрема для премедикації перед операціями, під час та після операцій, при ниркових коліках та важких травмах. Залежно від виду тварини препарат дає заспокійливу дію та слабкий або середньої інтенсивності седативний ефект. Це особливо проявляється при комбінованій анестезії та/або нейролепто-анальгезії. Дихання уповільнюється, як при звичайному засипанні, зменшується кількість серцевих скорочень. Тривалість та інтенсивність знеболення залежить від дози, індивідуальної чутливості (підвищення дози або повторне введення підсилюють ефект).
Буторфанол швидко й добре всмоктується з місця ін'єкції. Залежно від способу введення діє вже через 5-15 хвилин, тривалість знеболення залежить від дози і може досягати 4 годин. Максимальна концентрація в крові спостерігається протягом 0,5-1 години після внутрішньом'язового введення, максимальна знеболювальна дія — за 1-2 години.
З білками плазми крові зв'язується на 80%. Проникає через гематоенцефалічний і плацентарний бар'єри та виводиться з молоком. Метаболізується у печінці з утворенням неактивних метаболітів. Виводиться з організму у вигляді метаболітів переважно із сечею, частково — з жовчю та калом. Період напіввиведення становить 4,7-6,6 годин.
Буторфанол викликає менше побічних ефектів, ніж інші опіати.

Показання
Застосовують як анальгетик для усунення больового синдрому перед операціями та після них, а також для премедикації:
Собаки, коти — як анальгетик при сильному болі (при травмах, перед операціями та після них), як седативний засіб у комбінації з α2-адренорецепторними агоністами (медетомідин, кетамін).
Коні — як анальгетик для короткого знеболення при середньому та сильному болі при коліках; для седації та премедикації у комбінації з α2-адренорецепторними агоністами (детомідин, ксилазин, роміфідин): під час терапевтичних та діагностичних процедур (незначні операції на стоячих тваринах, седація непокірних тварин).
Буторфанол не належить до списку психотропних засобів.

Протипоказання
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючої речовини препарату, в стані дихальної депресії, з захворюваннями серця, травмами черепа, органічними порушеннями мозку, порушеннями функцій печінки і нирок, судомами та закрепами.
Не застосовувати самкам під час вагітності та лактації.
Коням з серцевою аритмією не використовувати в комбінації з α2-агоністами. Комбіноване застосування знижує моторику ШКТ, тому не використовувати при коліках, пов’язаних із завалом кишечника.

Спосіб застосування та дози
Препарат вводять собакам внутрішньовенно, внутрішньом’язово або підшкірно, котам — внутрішньовенно або підшкірно, коням — лише внутрішньовенно в таких дозах:
Собаки:
- Знеболення (монотерапія) — 0,1-0,4 мл на 10 кг маси тіла (0,1-0,4 мг буторфанолу на 1 кг маси тіла), повільно, внутрішньовенно (при низьких та середніх дозах), внутрішньом’язово або підшкірно. Для уникнення післяопераційного болю ін'єкцію роблять за 15 хвилин до завершення анестезії, щоб ефект тривав впродовж фази виходу з наркозу.
- Седація — 0,1 мл на 10 кг маси тіла (0,1 мг буторфанолу на 1 кг маси тіла) та 0,01 мг медетомідину на 1 кг маси тіла, внутрішньовенно, внутрішньом’язово.
- Премедикація — 0,1 мл на 10 кг маси тіла (0,1 мг буторфанолу на 1 кг маси тіла), 0,025 мг медетомідину на 1 кг маси тіла, внутрішньом’язово. Через 15 хвилин — 5 мг кетаміну на 1 кг маси тіла, внутрішньом’язово. У разі подовження дії кетаміном не використовувати антагоніст атіпамезол.
Коти:
- Знеболення (монотерапія) — за 15 хвилин до пробудження 0,2 мл на 5 кг маси тіла (0,4 мг буторфанолу на 1 кг маси тіла), підшкірно, або 0,05 мл на 5 кг маси тіла (0,1 мг буторфанолу на 1 кг маси тіла), внутрішньовенно.
- Седація — 0,2 мл на 5 кг маси тіла (0,4 мг буторфанолу на 1 кг маси тіла) та 0,05 мг медетомідину на 1 кг маси тіла, підшкірно. Для обробки ран рекомендується додаткова місцева анестезія. Антагоніст медетомідину (коли дія кетаміну закінчилася) — атіпамезол в дозі 0,125 мг на 1 кг маси тіла.
Коні:
- Знеболення (монотерапія) — 1 мл на 100 кг маси тіла (0,1 мг буторфанолу на 1 кг маси тіла), внутрішньовенно; необхідність та час повторного введення визначають, виходячи з клінічного стану тварини.
- Седація та пре-анестезія, внутрішньовенно:

  • 0,012 мг детомідину на 1 кг маси тіла, через кілька хвилин — 0,25 мл Буторфану на 100 кг маси тіла (0,025 мг буторфанолу на 1 кг маси тіла);

  • 0,05 мг роміфідину на 1 кг маси тіла, через 5 хвилин — 0,2 мл Буторфану на 100 кг маси тіла (0,02 мг буторфанолу на 1 кг маси тіла);

  • 0,5 мг ксилазину на 1 кг маси тіла, через 3-5 хвилин — 0,5-1,0 мл Буторфану на 100 кг маси тіла (0,05-0,1 мг буторфанолу на 1 кг маси тіла).



Застереження
Не застосовувати самкам під час вагітності та лактації, тому що буторфанол проникає через плацентарний бар'єр і потрапляє в молоко. Використання препарату в постнатальний період може викликати дихальну депресію у новонароджених тварин.
Інколи виникає тимчасове брадіпное, зниження кров’яного тиску та брадікардія, що подібно до стану сну. Можливі больові відчуття в місці ін’єкції при внутрішньом’язовому та підшкірному введенні. У котів іноді спостерігаються мідріаз, дезорієнтація, пригнічення, у коней — уповільнення перистальтики кишечника (дванадцятипалої, сліпої, початку великої ободової кишки).
Перед введенням препарату не піддавати тварин впливу стресових факторів. Дотримуватись правил асептики та безпечної фіксації тварини. Не змішувати препарати в одному шприці. Не робити комбіновані ін’єкції в одне місце.
Перед застосуванням препарату необхідно провести детальне клінічне обстеження тварини, яке дасть можливість краще оцінити можливі ризики, що виникають через функціональні порушення серцево-судинної системи, печінки, нервової системи і легень.
Не використовувати комбінацію буторфанолу та детомідину або буторфанолу та медетомідину тваринам із серцевою аритмією або брадикардією, коням, схильним до кольок, через кардіоваскулярний ефект альфа-2-антагоністів. Після цих комбінацій можлива блювота у котів, зумовлена дією медетомідину. Інколи перед використанням додаткового анестетика тварині потрібна голодна дієта. У разі необхідності можна застосовувати атропін, як типовий парасимпатолітик.
Щоб вирахувати дозу для маленьких тварин, необхідно знати їх точну масу тіла.
Препарат застосовують непродуктивним тваринам та коням, м'ясо і молоко яких не вживають в їжу люди.

Умови зберігання
В упаковці виробника, у сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +4 до + 25 °С.
Після відкриття флакона препарат зберігати в холодильнику й використати протягом 28 діб.

Термін придатності
3 роки.

Виробник готового продукту:
ТОВ "Бровафарма", б-р Незалежності, 18-а, м. Бровари, Київська обл., 07400, Україна.
ATC-vet класифікаційний код:
ATC-vet класифікаційний код QN02AF01
Реєстрація
Статус на ринку України Зареєстровано
Реєстраційне свідоцтво (Україна) АВ-09659-01-23
Реєстрація в Україні дійсна до 21.12.2028
Основні дані препарату
Лікарська форма випуску Розчин для ін'єкцій
Штрих код 4820012505524
Діючі речовини буторфанолу тартрат
Види тварин коні, лошата, собаки, коти, хутрові звірі
Дозування
кішки (мл/тварину) 0.04
коні (мл/кг м.т.) 0.01
коти (мл/кг м.т.) 0.04
собаки (мл/кг м.т.) 0.01