Марбокан, 100 мл. (Ветсинтез)

  • Бренд:
  • Реєстраційне свідоцтво (Україна) :
    АВ-06121-01-15
  • Реєстрація в Україні дійсна до :
    25.10.2020
  • Лікарська форма випуску :
    Розчин
  • Діючі речовини :
    марбофлоксацин
  • Види тварин :
    корови, бики, телята, свині, собаки, кішки
  • Показати всі характеристики
Опис:
Рідина від безбарвного до світло-жовтого кольору.

Склад:
1 мл препарату містить діючу речовину:
марбофлоксацин - 20,0 мг.
Допоміжні речовини: глюконолактон, пропіленгліколь, гліцерин, кислота оцтова, вода для ін’єкцій.

Фармакологічні властивості:
ATC vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01MA93 - Марбофлоксацин.
Марбофлоксацин належить до антибіотиків групи фторхинолонів.
Механізм дії препарату полягає в пригніченні бактеріальної ДНК–гірази (топоізомерази II), що зупиняє процес спирализации і синтезу ДНК. Марбофлоксацин активний відносно грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, а саме: Staphylococcus spp., Escherichia coli, Salmonella typhimurium, Citrobacter freundii, Enterobacter cloacae, Serratia marcescens, Morganella morganii, Proteus spp., Klebsiella spp., Shigella spp., Pasteurella spp., Haemophilus spp., Moraxella spp., Pseudomonas spp.), а також мікоплазм (Mycoplasma bovis, M. hyopneumoniae).
Після внутрішньом’язового введення препарату, марбофлоксацин швидко всмоктується і досягає максимальної концентрації в плазмі крові (1,5 мг/мл) менше, ніж за 1 годину. Його біодоступність складає до 100%. Марбофлоксацин слабо зв’язується з білками плазми(менше 10% - у свиней і 30% - у худоби). Добре розподіляється у більшості тканин (печінка, нирки, шкіра, легені, матка) і досягає більшої концентрації, ніж в плазмі.
Марбофлоксацин повільно виводиться у молочних телят(t1/2 = 5-9 годин) і свиней (t1/2 = 8-10 годин), швидше - у жуйної худоби (t1/2 = 4-7 годин), в основному в активній формі, з сечею і калом.

Застосування:
Свиньи: лікування тварин, хворих на синдром ММА(метрит-мастит-агалактія), а також при захворюваннях органів дихання, викликаних мікроорганізмами чутливими до марбофлоксацину.
Велика рогата худоба: лікування тварин при захворюваннях органів дихання, викликаних мікроорганізмами, чутливими до марбофлоксацину, а також корів, хворих на гострий мастит, що викликаний E.coli, чутливою до марбофлоксацину.
Препарат застосовують для лікування інфікованих ран, абсцесів, профілактики раневих інфекцій при хірургічних втручаннях у собак і кішок, при інфекціях органів сечовипускання.

Дозування:
Підшкірно або внутрішньом’язово в дозі 1 мл препарату на 10 кг маси тіла один раз на добу впродовж 3-5 діб. При введенні препарату в кількості, що перевищує 20 мл, рекомендується вводити в декілька місць, не більше 10 мл в одно місце.
Для лікування раневих інфекцій і абсцесів у собак препарат застосовують підшкірно одноразово в дозі 2 мг/кг (1 мл препарату на 10 кг маси тварини). При лікуванні інфекцій органів сечовипускання у собак застосовують в дозі 4 мг/кг (2 мл на 10 кг маси тварини) підшкірно один раз на добу. Вводять препарат три рази з інтервалом в 4 доби.
Для лікування раневих інфекцій і абсцесів у кішок препарат застосовують підшкірно один раз на добу в дозі 2 мг/кг (0,5 мл на 5 кг маси тварини). Тривалість введення складає від 3 до 5 діб.

Протипоказання:
Підвищена чутливість до марбофлоксацину.
Не застосовувати тваринам з важкими порушеннями функції нирок і печінки.
Не застосовувати при виявленні стійких до хінолонів штамів патогенних мікроорганізмів.
Не застосовувати одночасно з препаратами тетрациклінового ряду, еритроміцином, хлорамфеніколом, теофіліном.
Не застосовувати одночасно з діуретиками, антикоагулянтами і нефротоксичними засобами.
Не застосовувати цуценятам великих порід собак до 18-місячного віку, іншим породам собак - до 12-місячного віку, кішкам - до 14-місячного віку.

Застереження:
При передозуванні у кішок і собак можуть спостерігатися симптоми брадикардії.
Можливість використання Марбокан для ін’єкцій в період вагітності і лактації у собак і кішок визначається ветеринарним лікарем на підставі оцінки співвідношення очікуваної користі до можливого ризику від застосування препарату.
Забій тварин на м’ясо дозволяють через 4 доби (свині) і через 6 діб (велика рогата худоба) після останнього застосування препарату. Споживання молока дозволяють через 72 години після останнього введення препарату. Отримане до зазначеного терміну м’ясо і молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновків лікаря ветеринарної медицини.
Після внутрішньом’язового або підшкірного введення може з’явитися набряк. При внутрішньом’язовому введенні можливі больові і запальні реакції в місці ін’єкції. Запальні реакції зберігаються приблизно 6 діб у свиней і 12 діб у великої рогатої худоби.

Форма випуску :
Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1, закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50, 100 і 200 мл. Вторинна упаковка - картонна коробка.

Зберігання:
Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5°С до 25°С.

Термін придатності :
2 роки (24 місяці) з дати виготовлення.
Після першого відбору з флакона препарат необхідно використати впродовж 14 діб, в умовах асептичного відбору препарату і зберігання в темному місці при температурі від 1°С до 8°С.

Виробник:
ТОВ "Ветсинтез", вул. Смольна, 30, м. Харків, Україна.
ATC-vet класифікаційний код:
ATC-vet класифікаційний код QJ01MA – Антибактеріальні препарати для системного застосування. Фторхінолони
Реєстрація
Реєстраційне свідоцтво (Україна) АВ-06121-01-15
Реєстрація в Україні дійсна до 25.10.2020
Основні дані препарату
Лікарська форма випуску Розчин
Діючі речовини марбофлоксацин
Види тварин корови, бики, телята, свині, собаки, кішки

Мітки: марбофолоксацин