Флектрон, 10 шт. (Zoetis)

Опис:
Семикутні прозорі бурштинового кольору бирки із гнучкої сухої полівінілхлоридної смоли. Додатково до препарату додаються фіксатори.

Склад:
1 бирка (11 г) містить діючу речовину: циперметрин - 935 мг. Допоміжні речовини: стабілізатор LZ407, діктіладіпінат, полівінілхлорид.

Фармакологічні властивості:
ATCvet QP53, ектопаразитициди, інсектициди і репеленти (QP53АС08, циперметрин).
Діюча речовина препарату – циперметрин – належить до групи піретроїдів. Фармацевтична форма препарату (вушні бирки) Флектрон, вушні бирки для великої рогатої худоби забезпечує повільне виділення діючої речовини на поверхню бирки. Таким чином, бирка є постійним резервуаром інсектициду впродовж усього сезону активності мух. Діюча речовина є ліпофільною і зв'язується зі шкірним жиром або жирами, які присутні на шерсті і поверхні шкіри тварин. Природні рухи тварини – догляд за шерстю і контакти з іншими тваринами у стаді – призводять до переносу інсектициду на волос шерсті. Це забезпечує поширення діючої речовини по усій поверхні тіла, і препарат починає ефективно захищати тварин від мух через 24-48 годин після фіксації вушної бирки. Зв'язування циперметрину з шкірним жиром забезпечує високу стійкість до змивання дощем. Циперметрин діє, головним чином, як контактний інсектицид, але також має репелентну дію. Мухи гинуть лише після контакту з діючою речовиною, тому комахи можуть бути присутніми на тваринах з вушними бирками, але не паразитують і довго не затримуються через репелентну дію препарату.

Застосування:
Сезонний захист великої рогатої худоби від мух та інших двокрилих комах: Tabanus bovinus; Heamatobia irritans (синонім Lyperosia irritans); Haematobia stimulans (синонім Haematobosca stimulans); Hydrotea irritans; Haematopota pluvialis; Stomoxys calcitrans; Musca autumnalis; Fannia coniculars; Morellia simplex; Lucilia spp.; Callitroga spp.; Simulium reptans.

Дозування:
Препарат Флектрон, вушні бирки для великої рогатої худоби застосовують зовнішньо. Вушні бирки закріплюють на зовнішню сторону вушної раковини між другим і третім гребенем.
Схема закріплення вушних бирок: Фіксують голову тварини. Бирку фіксують щипцями-аплікатором (щипці-аплікатор у комплект не входять). Фіксатор надягають на голку таким чином, щоб голка пройшла через його кінець.
Перед встановленням вушної бирки щипці-аплікатори з биркою занурюють у дезінфікуючий розчин.
Бирку встановлюють у центрі вушної раковини, посередині між основою і кінцем із зовнішньої сторони вуха. Кінець фіксатора повинен бути розміщений посередині вушної раковини в ущільненій ділянці тканини між другим і третім гребенем вушної раковини.
Необхідно запобігати встановленню бирки на потовщених ділянках вуха, а також у місцях проходження кровоносних судин. Бирка повинна вільно прокручуватися в отворі.
Важіль щипців-аплікатора натискують різко і до кінця, щоб почути клацаючий звук, який свідчить про правильне встановлення бирки. Після фіксації максимально відтягують фіксатор і бирку у протилежні сторони для перевірки правильності встановлення бирки.
Правильно зафіксована бирка міцно тримається. Не можна повторно притискати бирку до фіксатора, оскільки це може призвести до здавлювання тканин вуха.
Флектрон, вушні бирки для великої рогатої худоби зберігають гнучкість впродовж усього сезону активності мух. Бирки забезпечують захист від мух до п'яти місяців – впродовж усього сезону активності мух. Тому для максимальної ефективності їх необхідно встановлювати на початку сезону до формування популяцій комах. Рекомендують встановлювати бирки усім тваринам у стаді.
Для забезпечення захисту однієї тварини, зазвичай, достатньо однієї бирки. У випадках високої активності мух, можна застосовувати дві бирки на одну тварину, по одній на кожне вухо.
Атмосферні опади не впливають на ефективність препарату.
Бирки видаляють вкінці сезону активності мух і перед відправкою тварин на забій. Для видалення бирки шийку фіксатора перерізають за вухом за допомогою ножиць із заокругленими кінцями.
У наступному сезоні в отвір, який залишився після попередньої бирки, можна встановити нову бирку. Флектрон, вушні бирки для великої рогатої худоби не рекомендують застосовувати для захисту від мух тваринам, які утримуються на відгодівельних майданчиках або у приміщеннях.

Застереження:
При роботі з препаратом необхідно дотримуватися основних правил гігієни та безпеки, прийнятих при роботі з ветеринарними препаратами. Установку бирок необхідно проводити у гумових рукавицях. Під час роботи з препаратом не можна курити, приймати їжу, пити воду. Після обробки тварин необхідно ретельно вимити руки.

Період виведення:
Забій тварин на м'ясо дозволяється без обмежень. Бирки необхідно видалити перед відправкою тварин на забій.
Молоко дозволяється використовувати в їжу без обмежень.

Форма випуску:
Поліетиленові пакети по 10 вушних бирок і по 10 фіксаторів. Пакети запаковані у картонні коробки.

Умови зберігання:
Сухе, темне, недоступне для дітей місце в щільно закритій оригінальній упаковці при температурі не вище +25 °С. Не заморожувати!

Термін придатності:
4 роки.

Виробник:
Zoetis LLC, 601 W. Cornhusker Highway, Lincoln, NE 68521, USA.
ATC-vet класифікаційний код:
ATC-vet класифікаційний код QP53AC – протипаразитарні засоби, інсектициди і репеленти. Ектопаразіциди для зовнішнього застосування, включаючи інсектициди. Пиретрини і пиретроїди
Основні дані препарату
Діючі речовини циперметрин
Види тварин корови, бики, телята

Мітки: циперметрин