Біораль Н120 Нео, 1000 доз (Merial)
- Бренд:
- 0
- Реєстраційне свідоцтво (Україна) :ВА-00851-02-17
- Реєстрація в Україні дійсна до :06.11.2022
- Діючі речовини :живий вірус інфекційного бронхіту курей (штам Н120, серотип «Массачусетс»)
- Види тварин :кури
- Показати всі характеристики
Опис:
Біораль Н120 NEO (Bioral H120 NEO) - вакцина проти інфекційного бронхіту курей жива таблетована.
Лікарська форма:
шипуча водорозчинна таблетка для приготування розчину для окулярного, інтраназального, перорального застосування та спрей-методу.
Склад:
Вакцина виготовлена з екстраембріональної рідини СПФ-ембріонів курей, інфікованих атенуйованим вірусом інфекційного бронхіту курей (штам «Н120» серотип «Массачусетс»), з додаванням гідролізату казеїну (80 мг), манітолу (80 мг), барвника сонячного жовтого Sunset yellow «EI 10» (60 мкг) і дистильованої води (q.s. 1 мл) при ліофільному висушуванні продукту, і з додаванням лимонної кислоти (305 мг), натрію гідрокарбонату (439 мг) і магнію стеарату (4,5 мг) для формування таблеток.
За зовнішнім виглядом вакцина являє таблетки круглої форми, помаранчевого кольору з вкрапленнями. Таблетки легко розчинні у воді.
Біологічні властивості:
Вакцина Біораль Н120 NEO - імунобіологічний лікарський препарат.
Вакцина викликає формування імунної відповіді до збудника інфекційного бронхіту курей через 14 діб після одноразового застосування, який зберігається протягом 2-4 місяців.
В одній прививной дозі вакцини міститься не менше 3,7 log10 ЕІД50 вірусу ІБК (штам «Н120» серотип «Массачусетс»).
Вакцина нешкідлива, лікувальними властивостями не володіє.
Порядок застосування:
Вакцина призначена для профілактики інфекційного бронхіту курей в неблагополучних або загрозливих за даної хвороби племінних і товарних птахівничих господарствах різного напрямку вирощування.
Заборонено прищеплювати клінічно хвору та/або ослаблену птицю.
При роботі з вакциною слід дотримуватися загальних правил особистої гігієни і техніки безпеки, що передбачені при роботі з лікарськими засобами ветеринарного призначення.
Всі особи, які беруть участь у проведенні вакцинації, повинні бути в спецодязі (халат, штани або комбінезон, гумові чоботи, головний убір, гумові рукавички) і забезпечені індивідуальними засобами захисту (окуляри закритого типу, респіратори). У місцях роботи повинна бути аптечка першої долікарської допомоги.
При попаданні вакцини на шкіру та/або слизові оболонки, їх рекомендується промити великою кількістю чистої води. Після роботи слід прийняти душ, ретельно вимити руки з милом, переодягнутися. У разі розливу вакцини, заражена ділянка підлоги або ґрунту заливають 5% розчином хлораміну або їдкого натрію.
Забороняється вакцинувати в період яйцекладки і менш ніж за 4 тижні до початку яйцекладки.
Курчат-бройлерів імунізують двократно: у 1-добовому віці і в 14-21 добовому віці, ремонтний молодняк несучок триразово: в 1-добовому віці, у 28-добовому і 70 добовому віці.
Ремонтному молодняку несучок за 4 тижні до початку яйцекладки застосовують інактивовану вакцину, що містить компонент вірусу ІБК.
Необхідну кількість таблеток помістити в посудину з дистильованою або кип'яченою охолодженою до кімнатної температури (20 - 22°С) водою, що не містить антисептичних або дезінфікуючих речовин. Таблетки розчиняються без якого-небудь додаткового втручання. Припинення виділення бульбашок газу свідчить про повне розчинення таблеток. Відновлена вакцина являє собою розчин, можливо наявність тонкої плівки на поверхні. Отриманий розчин використовують протягом 2 годин після приготування.
Після розчинення таблеток розчин вакцини застосовують окулярно, інтраназально, методами випоювання з питною водою або крупнодісперсного спрею (спрей-метод). Робочий розчин вакцини готують безпосередньо перед застосуванням.
Окулярний метод:
Вакцину розчиняють у фізіологічному розчині, дистильованою або кип'яченою, охолодженою до кімнатної температури (20-22°С) воді з розрахунку 1000 доз на 50 мл. Підготовлену вакцину наносять з допомогою очної піпетки в обсязі 0,05 мл (1 крапля) на кон'юнктиву. Голову птиці тримають в горизонтальному положенні протягом 1-2 секунд.
Інтраназальный метод:
Рекомендується тільки для вакцинації добових курчат.
Вакцину розчиняють в дистильованої або кип'яченої, охолодженої до кімнатної температури (20-22°С) воді з розрахунку 1000 доз на 250 мл. Дзьоб курчати на 1-2 секунди занурюють у розчин так, щоб розчин омивав носові ходи.
Метод випоювання з питною водою (застосовують для птиці старше 10-ти добового віку).
Системи водопостачання, наявні в господарствах, перед імунізацією ретельно промивають без застосування деззасобів. Кількість напувалок повинна забезпечувати вільний доступ до препарату всього поголів'я, яке імунізується.
До початку вакцинації визначають кількість води, що випивається одним птахом за 1,5 години, і розраховують її обсяг на все поголів'я, що прищеплюється. Кількість доз вакцини для вакцинації, має відповідати кількості птиці.
Для стабілізації вакцинного вірусу в воду додають знежирене молоко з розрахунку 50 мл (2,5 г сухого знежиреного молока) на 1 л води.
Необхідно захищати ємності з розведеною вакциною від впливу прямих сонячних променів.
Перед початком вакцинації в будь-який час року, за винятком дуже спекотної погоди, птахів витримують без води протягом 2 годин.
Подача води дозволяється після повного споживання розчину вакцини (приблизно через 1-2 ч.).
Метод крупнодісперсного розпилення (спрей-метод):
Вакцинацію проводять за допомогою спеціальних генераторів (розпилювачів) будь-якої конструкції, що створюють монодисперсні частинки діаметром 80-150 мкм. Розпилювачі повинні бути корозійно-стійкими, не містити залишків дезінфектантів і використовуватися тільки для вакцинації.
Вакцину розчиняють з розрахунку 1000 доз на 100 - 250 мл води.
При вакцинації добових курчат їх поміщають в ящики, які щільно встановлюють в один ряд, і рівномірно розпорошують вакцину. Можна використовувати спеціальні спрей-кабіни (бокси), обладнані стаціонарними розпилювачами.
Під час проведення вакцинації більш дорослої птиці в пташниках необхідно відключити систему вентиляції і обігріву, закрити вентиляційні отвори, знизити рівень освітлення, що заспокоює птицю і сприяє її скучиванню. Вакцину рівномірно розбризкують над відповідною кількістю курчат з відстані 30-100 см, при клітковому утриманні - у верхню частину клітини.
Для виключення похибок у імунізації рекомендується заздалегідь визначити продуктивність використовуваного розпилювача шляхом розбризкування розрахункового кількості чистої води без вакцини.
Включають систему вентиляції і обігріву через 10-15 хвилин після закінчення вакцинації.
Показником правильно проведеної імунізації є рівномірно зволожене оперення птахів.
При застосуванні вакцини Біораль Н120 NEO згідно з цією інструкцією побічних явищ та ускладнень, як правило, не відзначається. Можлива поява бронхіальних хрипів у 15% птахів з 5 по 14 дні після вакцинації.
Симптомів прояву інфекційного бронхіту курей або інших патологічних ознак при передозуванні вакцини не встановлено.
Дані про одночасному застосуванні вакцини Біораль Н120 NEO з іншими імунобіологічними препаратами відсутні.
Особливостей поствакцинальної реакції при імунізації не встановлено.
Слід уникати порушень схеми проведення вакцинації, оскільки це може призвести до зниження ефективності імунопрофілактики птахів. У разі пропуску чергового введення необхідно провести імунізацію як можна швидше.
Умови зберігання:
Вакцину зберігають і транспортують в сухому темному місці при температурі від 2°С до 8°С.
Вакцину слід зберігати в місцях, недоступних для дітей.
Вакцину у блістерах без маркування, з вичерпаним терміном придатності, з порушенням цілісності і/або герметичності упаковки, із зміненим зовнішнім виглядом, не використану протягом 2 годин після розчинення таблетки, вибраковують і знезаражують шляхом кип'ятіння протягом 20 хвилин або обробляють 2% розчином їдкого лугу або 5% розчином хлораміну (1:1) протягом 30 хвилин.
Утилізація знезараженої вакцини не потребує дотримання спеціальних заходів.
Термін придатності:
18 місяців з дати виготовлення при дотриманні умов зберігання і транспортування.
Витрата:
Вакцина розфасована в блістери з полівінілхлориду і алюмінієвою фольгою на паперовій основі по 10 таблеток.
Одна таблетка містить 1000 або 2000 доз (масою 820 мг).
Блістери з вакциною упакованих поштучно в картонні коробки. У кожну коробку з вакциною вкладають інструкцію з її застосування.
Додаткова інформація:
Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ
Назва та місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення:
МЕРІАЛ, 29 авеню Тоні Гарнієр - 69007 Ліон, Франція.
Назва та місцезнаходження виробника:
МЕРІАЛ (Лабораторія Порте дес Алпес), руе де л'Авіеший - 69800 Сейнт Пріест, Франція.
Біораль Н120 NEO (Bioral H120 NEO) - вакцина проти інфекційного бронхіту курей жива таблетована.
Лікарська форма:
шипуча водорозчинна таблетка для приготування розчину для окулярного, інтраназального, перорального застосування та спрей-методу.
Склад:
Вакцина виготовлена з екстраембріональної рідини СПФ-ембріонів курей, інфікованих атенуйованим вірусом інфекційного бронхіту курей (штам «Н120» серотип «Массачусетс»), з додаванням гідролізату казеїну (80 мг), манітолу (80 мг), барвника сонячного жовтого Sunset yellow «EI 10» (60 мкг) і дистильованої води (q.s. 1 мл) при ліофільному висушуванні продукту, і з додаванням лимонної кислоти (305 мг), натрію гідрокарбонату (439 мг) і магнію стеарату (4,5 мг) для формування таблеток.
За зовнішнім виглядом вакцина являє таблетки круглої форми, помаранчевого кольору з вкрапленнями. Таблетки легко розчинні у воді.
Біологічні властивості:
Вакцина Біораль Н120 NEO - імунобіологічний лікарський препарат.
Вакцина викликає формування імунної відповіді до збудника інфекційного бронхіту курей через 14 діб після одноразового застосування, який зберігається протягом 2-4 місяців.
В одній прививной дозі вакцини міститься не менше 3,7 log10 ЕІД50 вірусу ІБК (штам «Н120» серотип «Массачусетс»).
Вакцина нешкідлива, лікувальними властивостями не володіє.
Порядок застосування:
Вакцина призначена для профілактики інфекційного бронхіту курей в неблагополучних або загрозливих за даної хвороби племінних і товарних птахівничих господарствах різного напрямку вирощування.
Заборонено прищеплювати клінічно хвору та/або ослаблену птицю.
При роботі з вакциною слід дотримуватися загальних правил особистої гігієни і техніки безпеки, що передбачені при роботі з лікарськими засобами ветеринарного призначення.
Всі особи, які беруть участь у проведенні вакцинації, повинні бути в спецодязі (халат, штани або комбінезон, гумові чоботи, головний убір, гумові рукавички) і забезпечені індивідуальними засобами захисту (окуляри закритого типу, респіратори). У місцях роботи повинна бути аптечка першої долікарської допомоги.
При попаданні вакцини на шкіру та/або слизові оболонки, їх рекомендується промити великою кількістю чистої води. Після роботи слід прийняти душ, ретельно вимити руки з милом, переодягнутися. У разі розливу вакцини, заражена ділянка підлоги або ґрунту заливають 5% розчином хлораміну або їдкого натрію.
Забороняється вакцинувати в період яйцекладки і менш ніж за 4 тижні до початку яйцекладки.
Курчат-бройлерів імунізують двократно: у 1-добовому віці і в 14-21 добовому віці, ремонтний молодняк несучок триразово: в 1-добовому віці, у 28-добовому і 70 добовому віці.
Ремонтному молодняку несучок за 4 тижні до початку яйцекладки застосовують інактивовану вакцину, що містить компонент вірусу ІБК.
Необхідну кількість таблеток помістити в посудину з дистильованою або кип'яченою охолодженою до кімнатної температури (20 - 22°С) водою, що не містить антисептичних або дезінфікуючих речовин. Таблетки розчиняються без якого-небудь додаткового втручання. Припинення виділення бульбашок газу свідчить про повне розчинення таблеток. Відновлена вакцина являє собою розчин, можливо наявність тонкої плівки на поверхні. Отриманий розчин використовують протягом 2 годин після приготування.
Після розчинення таблеток розчин вакцини застосовують окулярно, інтраназально, методами випоювання з питною водою або крупнодісперсного спрею (спрей-метод). Робочий розчин вакцини готують безпосередньо перед застосуванням.
Окулярний метод:
Вакцину розчиняють у фізіологічному розчині, дистильованою або кип'яченою, охолодженою до кімнатної температури (20-22°С) воді з розрахунку 1000 доз на 50 мл. Підготовлену вакцину наносять з допомогою очної піпетки в обсязі 0,05 мл (1 крапля) на кон'юнктиву. Голову птиці тримають в горизонтальному положенні протягом 1-2 секунд.
Інтраназальный метод:
Рекомендується тільки для вакцинації добових курчат.
Вакцину розчиняють в дистильованої або кип'яченої, охолодженої до кімнатної температури (20-22°С) воді з розрахунку 1000 доз на 250 мл. Дзьоб курчати на 1-2 секунди занурюють у розчин так, щоб розчин омивав носові ходи.
Метод випоювання з питною водою (застосовують для птиці старше 10-ти добового віку).
Системи водопостачання, наявні в господарствах, перед імунізацією ретельно промивають без застосування деззасобів. Кількість напувалок повинна забезпечувати вільний доступ до препарату всього поголів'я, яке імунізується.
До початку вакцинації визначають кількість води, що випивається одним птахом за 1,5 години, і розраховують її обсяг на все поголів'я, що прищеплюється. Кількість доз вакцини для вакцинації, має відповідати кількості птиці.
Для стабілізації вакцинного вірусу в воду додають знежирене молоко з розрахунку 50 мл (2,5 г сухого знежиреного молока) на 1 л води.
Необхідно захищати ємності з розведеною вакциною від впливу прямих сонячних променів.
Перед початком вакцинації в будь-який час року, за винятком дуже спекотної погоди, птахів витримують без води протягом 2 годин.
Подача води дозволяється після повного споживання розчину вакцини (приблизно через 1-2 ч.).
Метод крупнодісперсного розпилення (спрей-метод):
Вакцинацію проводять за допомогою спеціальних генераторів (розпилювачів) будь-якої конструкції, що створюють монодисперсні частинки діаметром 80-150 мкм. Розпилювачі повинні бути корозійно-стійкими, не містити залишків дезінфектантів і використовуватися тільки для вакцинації.
Вакцину розчиняють з розрахунку 1000 доз на 100 - 250 мл води.
При вакцинації добових курчат їх поміщають в ящики, які щільно встановлюють в один ряд, і рівномірно розпорошують вакцину. Можна використовувати спеціальні спрей-кабіни (бокси), обладнані стаціонарними розпилювачами.
Під час проведення вакцинації більш дорослої птиці в пташниках необхідно відключити систему вентиляції і обігріву, закрити вентиляційні отвори, знизити рівень освітлення, що заспокоює птицю і сприяє її скучиванню. Вакцину рівномірно розбризкують над відповідною кількістю курчат з відстані 30-100 см, при клітковому утриманні - у верхню частину клітини.
Для виключення похибок у імунізації рекомендується заздалегідь визначити продуктивність використовуваного розпилювача шляхом розбризкування розрахункового кількості чистої води без вакцини.
Включають систему вентиляції і обігріву через 10-15 хвилин після закінчення вакцинації.
Показником правильно проведеної імунізації є рівномірно зволожене оперення птахів.
При застосуванні вакцини Біораль Н120 NEO згідно з цією інструкцією побічних явищ та ускладнень, як правило, не відзначається. Можлива поява бронхіальних хрипів у 15% птахів з 5 по 14 дні після вакцинації.
Симптомів прояву інфекційного бронхіту курей або інших патологічних ознак при передозуванні вакцини не встановлено.
Дані про одночасному застосуванні вакцини Біораль Н120 NEO з іншими імунобіологічними препаратами відсутні.
Особливостей поствакцинальної реакції при імунізації не встановлено.
Слід уникати порушень схеми проведення вакцинації, оскільки це може призвести до зниження ефективності імунопрофілактики птахів. У разі пропуску чергового введення необхідно провести імунізацію як можна швидше.
Умови зберігання:
Вакцину зберігають і транспортують в сухому темному місці при температурі від 2°С до 8°С.
Вакцину слід зберігати в місцях, недоступних для дітей.
Вакцину у блістерах без маркування, з вичерпаним терміном придатності, з порушенням цілісності і/або герметичності упаковки, із зміненим зовнішнім виглядом, не використану протягом 2 годин після розчинення таблетки, вибраковують і знезаражують шляхом кип'ятіння протягом 20 хвилин або обробляють 2% розчином їдкого лугу або 5% розчином хлораміну (1:1) протягом 30 хвилин.
Утилізація знезараженої вакцини не потребує дотримання спеціальних заходів.
Термін придатності:
18 місяців з дати виготовлення при дотриманні умов зберігання і транспортування.
Витрата:
Вакцина розфасована в блістери з полівінілхлориду і алюмінієвою фольгою на паперовій основі по 10 таблеток.
Одна таблетка містить 1000 або 2000 доз (масою 820 мг).
Блістери з вакциною упакованих поштучно в картонні коробки. У кожну коробку з вакциною вкладають інструкцію з її застосування.
Додаткова інформація:
Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ
Назва та місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення:
МЕРІАЛ, 29 авеню Тоні Гарнієр - 69007 Ліон, Франція.
Назва та місцезнаходження виробника:
МЕРІАЛ (Лабораторія Порте дес Алпес), руе де л'Авіеший - 69800 Сейнт Пріест, Франція.
ATC-vet класифікаційний код: | |
ATC-vet класифікаційний код | QI01AD – Живі вірусні вакцини. Свійська птиця |
Реєстрація | |
Реєстраційне свідоцтво (Україна) | ВА-00851-02-17 |
Реєстрація в Україні дійсна до | 06.11.2022 |
Основні дані препарату | |
Діючі речовини | живий вірус інфекційного бронхіту курей (штам Н120, серотип «Массачусетс») |
Види тварин | кури |
Мітки: аттенуированный вирус инфекционного бронхита кур (штамм Н120, серотип «Массачусетс»)