Тилмік 25%, 1 л

 • Бренд:
 • Статус на ринку України :
  Зареєстровано
 • Реєстраційне свідоцтво (Україна) :
  AB-09477-01-21
 • Реєстрація в Україні дійсна до :
  11.07.2026
 • Каренція на м'ясо (птиця), діб :
  19
 • Каренція по м'ясу (ВРХ), діб :
  42
 • Каренція по м'ясу (свині), діб :
  14
 • Категоризація по EMA :
  CC
 • Лікарська форма випуску :
  Розчин
 • Штрих код :
  4820012505067
 • Діючі речовини :
  тилмікозин
 • Показати всі характеристики

2 977.50 грн.
Склад:
1 мл препарату містить:
тилмікозин — 250 мг.
Допоміжні речовини: динатрію едетат, пропілгалат, кислота ортофосфорна, вода високоочищена

Опис:
Рідина світло-жовтого кольору, однорідна, прозора.

Фармакологічні властивості:
Тилмікозин — напівсинтетичний антибіотик із групи макролідів, який у низьких концентраціях діє бактеріостатично, а у високих — бактерицидно. Активний проти грампозитивних мікроорганізмів — Clostridium perfringens, Actinomyces spp., Corynebacterium spp., Staphylococcus aureus, Arcanobacterium pyogenes, грамнегативних мікроорганізмів — Pasteurella spp., Haemophilus spp., Campylobacter spp., Ornithobacterium rhinotracheale, Actinobacillus pleuropneumoniae, Mannheimia haemolitica тощо та Mycoplasma spp. Механізм дії полягає в блокуванні синтезу білка в клітинах бактерій у результаті утворення комплексу з 50S субодиницями рибосом.
Після перорального застосування тілмикозин швидко і майже повністю всмоктується з ШКТ, переходить із плазми крові в легені. В результаті в сироватці крові спостерігається низький рівень тилмікозину, а в легенях і макрофагах легеневої тканини — найвищий, який фіксується вже через 6 годин. Терапевтичні концентрації препарату в усіх органах та тканинах організму зберігаються протягом 48 годин.
У курчат тилмікозин досягає терапевтичної концентрації у повітряних мішках менше, ніж за 6 годин, у індиків він концентрується в легенях і повітряних мішках, у телят — спостерігається в легенях через 6 годин і утримується протягом 60 годин, а в печінці та нирках виявляються його високі концентрації, у свиней максимальної концентрації він досягає в легенях.
З організму виводиться в основному з жовчю, незначна кількість — з сечею.

Показання:
Лікування тварин за захворювань органів дихання, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до тилмікозину:

 • телята віком до 3 місяців — Mycoplasma bovis, M. dispar, Mannheimia haemolitica, Arcanobacterium pyogenes, Pastеurellа multocida, P. haemolytica тощо;

 • свині — Mycoplasma hyopneumoniae, Pastеurellа multocida, Actinobacillus pleuropneumoniae, Arcanobacterium pyogenes тощо;

 • кури (бройлери, ремонтний молодняк, батьківське стадо), індики — Mycoplasma gallisepticum, M. synoviae, Ornithobacterium rhinotracheale, Pastеurellа multocida тощо.Протипоказання:
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до тилмікозину, коням, жуйним тваринам з функціонально розвиненими передшлунками, курям-несучкам, яйця яких вживають в їжу люди.
Не використовувати при виявленні стійких штамів патогенних бактерій, резистентних до макролідів.
Не застосовувати одночасно з антибіотиками аміноглікозидного ряду, іншими макролідами та іоноформними кокцидіостатиками, а також у суміші з кормами, які містять бентоніти.

Спосіб застосування та дози:
Препарат дають перорально: птиці — з питною водою, свиням, телятам — з молоком, замінником молока або рідким кормом. Розчини препарату готують безпосередньо перед застосуванням. Дозують залежно від способу використання (груповий чи індивідуальний):

 • свині — 80 мл препарату на 100 л питної води (добова доза тилмікозину — 15-20 мг на 1 кг маси тіла), курс — 5 днів;

 • кури (бройлери, ремонтний молодняк, батьківське стадо), індики — 30 мл препарату на 100 л питної води (добова доза тилмікозину: курчата — 15-20 мг на 1 кг маси тіла, індики — 10-27 мг на 1 кг маси тіла), курс — 3 дні;

 • телята — 1 мл препарату на 20 кг маси тіла 2 рази на добу (12,5 мг тилмікозину на 1 кг маси тіла), курс — 3-5 днів.Застереження:
При застосуванні препарату у рекомендованих дозах побічних явищ і ускладнень, як правило, не спостерігається. Інколи бувають короткочасні розлади ШКТ.
Через можливий розвиток резистентних штамів бактерій препарат, як і всі макроліди, слід використовувати лише після проведення тестів на чутливість мікроорганізмів до тилмікозину.
Після останнього застосування препарату забій курчат на м'ясо дозволяється через 12 діб, свиней — через 14 діб, курчат-бройлерів, індиків — через 19 діб, телят — через 42 доби. М'ясо, отримане раніше зазначеного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку ветеринарного лікаря.

Умови зберігання:
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +10 до +30 °С.
Після відкриття флакона препарат зберігати за температури від +5 до +25 °С та використати протягом 90 днів, водні розчини препарату використати протягом 24 годин.

Термін придатності:
3 роки.

Виробник готового продукту:
ТОВ "Бровафарма", б-р Незалежності, 18-а, м. Бровари, Київська обл., 07400, Україна.
ATC-vet класифікаційний код:
ATC-vet класифікаційний код QJ01FA91
Реєстрація
Статус на ринку України Зареєстровано
Реєстраційне свідоцтво (Україна) AB-09477-01-21
Реєстрація в Україні дійсна до 11.07.2026
Каренція
Каренція на м'ясо (птиця), діб 19
Каренція по м'ясу (ВРХ), діб 42
Каренція по м'ясу (свині), діб 14
Основні дані препарату
Категоризація по EMA CC
Лікарська форма випуску Розчин
Штрих код 4820012505067
Діючі речовини тилмікозин
Види тварин телята, свині, поросята, кури, бройлери, індики
Дозування
індики на воду (мл/л) 0.3
кури на воду (мл/л) 0.3
поросята на воду (мл/л) 0.8
свині на воду (мл/л) 0.8
телята (мл/кг м.т.) 0.05
Склад (мг/г, мг/мл)
тилмикозин 250
Чутливість
Actinobacillus pleuropneumoniae +
Actinomyces spp. +
Arcanobacterium pyogenes +
Campylobacter spp. +
Clostridium perfringens +
Corynebacterium spp. +
Haemophilus spp. +
Mannheimia haemolytica +
Mycoplasma spp. +
Ornithobacterium rhinotracheale +
Pasteurella spp. +
Staphylococcus aureus +