Туліссин 100, 100 мл.

 • Бренд:
 • Статус на ринку України :
  Зареєстровано
 • Реєстраційне свідоцтво (Україна) :
  AA-09524-01-21
 • Реєстрація в Україні дійсна до :
  13.02.2027
 • Каренція на молоко (корови), діб :
  65
 • Каренція по м'ясу (вівці), діб :
  16
 • Каренція по м'ясу (ВРХ), діб :
  22
 • Каренція по м'ясу (свині), діб :
  13
 • Категоризація по EMA :
  CD
 • Лікарська форма випуску :
  Розчин для ін'єкцій
 • Діючі речовини :
  тулатроміцин
 • Види тварин :
  корови, бики, телята, свині, вівці
 • Показати всі характеристики

5 400.00 грн.
Склад:
1 мл препарату містить діючу речовину:
тулатроміцин - 100 мг.
Допоміжні речовини: монотіогліцерин, пропіленгліколь, кислота лимонна, кислота соляна (для регулювання рН), натрію гідроксид (для регулювання рН), вода для ін’єкцій.

Деталі:
Антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування.

Показання до застосування:
Велика рогата худоба:
метафілактика та лікування тварин при захворюваннях органів дихання, що спричинені мікроорганізмами (Mannheimia haemolytica, Pasteurella multocida, Histophilus somni та Mycoplasma bovis), чутливими до тулатроміцину. Наявність захворювання в стаді слід встановити до проведення метафілактичного лікування. Лікування тварин, хворих на кератокон'юнктивіт. спричиненого Moraxella bovis, чутливими до тулатроміцину.
Свині:
метафілактика та лікування тварин при захворюваннях органів дихання, що спричинені мікроорганізмами (Actinobacillus pleuropneumoniae, Pasteurclla multocida, Mycoplasma hyopneumoniae, Haemophilus parasuis та Bordetella bronchiseptica), чутливими до тулатроміцину. Перед метафілактичним лікуванням слід підтвердити наявність захворювання у стаді, а препарат слід застосовувати, якщо у свиней протягом 2-3 діб очікується спалах захворювання.
Вівці:
Лікування початкових стадій інфекційної копитної гнилі, асоційованого з вірулентним Dichelobacter nodosus, що потребує системного лікування.

Протипоказання
Не застосовувати при підвищеної чутливості до макролідних антибіотиків або до будь-якої з допоміжних речовин.
Не застосовувати одночасно з іншими макролідами або лінкозамідами.
Не застосовувати лактуючим коровам, молоко яких призначене для споживання в їжу людям.
Не застосовувати тільним коровам за 2 місяці до отелу, якщо від них плакують отримувати молоко для споживання людьми.

Побічна дія
Підшкірне введення препарату великій рогатій худобі часто може викликати больові реакції та локальні набряки у місцях ін’єкцій, які можуть тривати до 30 діб. У свиней після внутрішньом’язової ін’єкції таких реакцій не спостерігалося. Патоморфологічні реакції в місці ін’єкції (включно із зворотними змінами, такі як застій, набряк, фіброз і кровотеча) часто спостерігають впродовж 30 діб після ін’єкції у великої рогатої худоби і свиней. дискомфорту (тремтіння голови, свербіж у місці ін’єкції, задкування). Ці ознаки зникають протягом декількох хвилин.
Частота побічних реакцій визначається за допомогою наступної конвенції:
- часто (більше 1, але менше 10 тварин зі 100, яким вводили препарат)
- нечасто (більше 1, але менше 10 тварин із 1000 яким вводили препарат)
- рідко (більше 1, але менше 10 тварин із 10 000 яким вводили препарат)
- дуже рідко (менше 1 тварини на 10000 тварин, яким вводили препарат, включаючи окремі повідомлення

Спеціальні застереження при використанні
Використання ветеринарного лікарського засобу повинно базуватися на тестуванні на сприйнятливість бактерій, виділених із тварини. Якщо це неможливо, терапія повинна базуватися на місцевій (регіональній, фермерській) епізоотичній інформації про чутливість цільових бактерій. Слід враховувати офіційну, національну та регіональну антимікробну політику, щодо застосувань антибактеріальних засобів. Використання препарату не за інструкціями, наведеними у листівпі-вкладці та короткій характеристиці препарату, може збільшити поширеність бактерій, стійких до тулатроміцину, та знизити ефективність лікування іншими макролідами, завдяки можливій перехресній резистентності.

Застосування під час вагітності, лактації, несучості
Лабораторні дослідження на щурах та кролях не виявили доказів тератогенності, а також токсичності для вагітних тварин або для плода. Безпека препарату під час вагітності та лактації тварин не встановлена. Використання препарату у період вагітності чи лактації повинно базуватись на оцінці користі/ризику відповідальним лікарем ветеринарної медицини в кожному конкретному випадку.

Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії
Перехресна резистентність з іншими макролідами. Не слід застосовувати одночасно з інтимі макролідами або лінкозамідами.

Дози та способи введення
Велика рогата худоба:
підшкірно у дозі 2,5 мг тулатроміцину на 1 кг маси тіла тварини (1 мл препарату на 40 кг маси тіла) одноразово.
При лікуванні тварин з масою тіла понад 300 кг необхідно розділити дозу так, щоб в одну ділянку вводити не більше 7,5 мл препарату.
Свині:
внутрішньом’язово у ділянці шиї у дозі 2,5 мг тулатроміцину на 1 кг маси тіла тварини (1 мл препарату на 40 кг маси тіла) одноразово.
Для лікування свиней понад 80 кг рекомендують розділити дозу так, щоб на одній ділянці вводилось не більше 2 мл.
При будь-яких захворюваннях органів дихання рекомендується лікувати тварин на ранніх стадіях захворювання та оцінювати реакцію на лікування протягом 48 годин після ін’єкції. Якщо клінічні ознаки респіраторних захворювань не зникають або посилюються, або виникає рецидив, то лікування слід змінити, застосувавши інший антибіотик, і продовжувати, поки клінічні ознакй захворювання не зникнуть.
Для забезпечення правильного дозування необхідно точно визначити масу тіла тварини, щоб уникнути передозування або введення меншої дози. Для багаторазового введення рекомендується застосування багатодозового ін’єктора з аспіруючою голкою, щоб уникнути багаторазового проколювання пробки на флаконі. Пробку можна безпечно проколоти до 20 разів.
Вівці:
внутрішньом’язово у ділянці шиї у дозі 2,5 мг тулатроміцину на 1 кг маси тіла тварини (1 мл препарату на 40 кг маси тіла) одноразово.

Передозування (симптоми, невідкладні заходи, антидоти)
У великої рогатої худоби при дозуванпі в 3, 5 або 10 разів більше рекомендованої дози спостерігають такі тимчасові симптоми як дискомфорт у місці введення, занепокоєння, похитування головою, биття копитами об землю та зниження споживання корму. У великої рогатої худоби, яка отримувала дозу в 5-6 разів більшу за рекомендовану, спостерігається помірна дистрофія міокарда. У молодих свиней масою тіла приблизно 10 кг, яким застосовували дозу в 3-5 разів вищу, за терапевтичну, спостерігається надмірна вокалізація та нервовість пов’язані з дискомфортом у місці введення. При введенні препарату у ділянку задніх кінцівок спостерігається кульгавість.

Спеціальні застереження
Препарат застосовують на ранній стадії захворювання на пододерматит. Лікування підгострого або хронічного пододерматиту вважається недоцільним.

Період виведення (каренції)
Забій тварин на м’ясо дозволяють через 22 доби (велика рогата худоба), 13 діб (свині), 16 діб (вівці) після останнього застосування препарату.
Отримане, до зазначеного терміну, м’ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
Препарат не застосовувати тваринам, молоко яких призначено для вживання людиною.
Не застосовувати вагітним тваринам, молоко яких буде призначене для вживання людиною, за 2 місяці до очікуваних родів.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговоючо персоналу
При потраплянні в очі тулатроміцин викликає подразнення, тому їх необхідно негайно промити проточною водою. При контакті тулатроміцину зі шкірою може виникати алергічна реакція, тому її необхідно негайно вимити водою з милом. Після роботи з препаратом необхідно мити руки. При випадковому введенні людині, негайно звернутися за консультацією до лікаря, надавши йому листівку-вкладку або етикетку для ознайомлення.

Форми несумісності
За відсутності досліджень сумісності цей ветеринарний лікарський засіб не можна змішувати з іншими ветеринарними лікарськими засобами.

Термін придатності
3 роки.
Термін придатності після першого відкриття: 28 діб.

Особливі заходи зберігання
Сухе темне, недоступне для дітей місце за температури від 0 °С до ЗО °С. Після першого відбору з флакона препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання у темному місці за температури від 0 °С до 30 °С.

Власник реєстраційного посвідчення та виробник:
Virbac Sante Animale/Вирбак Санте Анималь (Франция).
ATC-vet класифікаційний код:
ATC-vet класифікаційний код QJ01FA94
Реєстрація
Статус на ринку України Зареєстровано
Реєстраційне свідоцтво (Україна) AA-09524-01-21
Реєстрація в Україні дійсна до 13.02.2027
Каренція
Каренція на молоко (корови), діб 65
Каренція по м'ясу (вівці), діб 16
Каренція по м'ясу (ВРХ), діб 22
Каренція по м'ясу (свині), діб 13
Основні дані препарату
Категоризація по EMA CD
Лікарська форма випуску Розчин для ін'єкцій
Діючі речовини тулатроміцин
Види тварин корови, бики, телята, свині, вівці
Дозування
бики (мл/кг м.т.) 0.025
вівці (мл/кг м.т.) 0.025
корови (мл/кг м.т.) 0.025
поросята (мл/кг м.т.) 0.025
свині (мл/кг м.т.) 0.025
телята (мл/кг м.т.) 0.025
ягнята (мл/кг м.т.) 0.025
Склад (мг/г, мг/мл)
тулатроміцин 100
Чутливість
Actinobacillus pleuropneumoniae +
Bordetella bronchiseptica +
Dichelobacter nodosus +
Glaesserella parasuis (Haemophilus parasuis) +
Histophilus somni +
Mannheimia haemolytica +
Moraxella bovis +
Mycoplasma bovis +
Mycoplasma hyopneumoniae +
Pasteurella multocida +